BDU TASAM İşbirliği ile “8. İstanbul Güvenlik Konferansı” Yapıldı

Kısa adı TASAM olan, Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin bu yıl sekizincisini düzenlediği “İstanbul Güvenlik Konferansı,” “Post-Güvenlik İkilemler, Entegrasyonlar, Modeller ve Asya” Ana Teması ile 3-4 Kasım tarihleri arasında Merter Ramada Otel’de gerçekleşti. BDU Uluslararası İş İnsanları ve Diplomatlar Birliği, 8. İstanbul Güvenlik Konferansı’nın destekçileri arasındaydı.

Konferans boyunca eş zamanlı olmak üzere, 4 farklı “Forum” gerçekleşti.

– 1. İstanbul Siber-Güvenlik Forumu,

– 4. Denizcilik ve Deniz Güvenliği Forumu,

– 5. Türkiye – Afrika Savunma Güvenlik ve Uzay Forum,

– 6. Türkiye – Körfez Savunma ve Güvenlik Forumu.

15 ülkeden siyasetçiler, bürokratlar, büyükelçiler, askeri uzmanlar, akademisyenler, profesyoneller, üst düzey yöneticiler, araştırmacılar olmak üzere 750’den fazla katılımcı vardı. Konferans boyunca, 29 Oturum ve 150’den fazla sunum yapıldı.

BDU Başkanı Hnr. Dr. Musa Karademir, “ Dijital Para ve Finans Güvenliği ” konusunda bir sunum yaptı.

Aynı şekilde BDU Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri; Doç. Dr. Aslıhan Nakiboğlu; “ Kripto Para Kullanımına Yönelik KOBİ Yöneticilerinin Görüşlerinin İncelenmesi: Niğde TSO Üyeleri üzerine Bir Araştırma,

Doktorant Mehmet Nuri Kaynar; “ Kamu Güvenliği çerçevesinde Değişen Paradigmalar ve Güvenli Eğitim Ortamı,

Doktorant Ayşe Kaşıkırık; “ Pandemi ve Savaş Gölgesinde Gıdaya Erişim Hakkı,

Öğretim Görevlisi Güney Ferhat Batı; “ Aliya İzzetbegoviç’in Yugoslavya Politikası ve Avrupa’nın Güvenliği’nde Bosna-Hersek’in Stratejik Önemi “ başlıklarında birer sunum gerçekleştirdiler.