BDU ve EODP, İmzaladıkları İşbirliği Protokolü’nü 2025 Yılına Kadar Devam Ettirme Kararı Aldı

Birleşik Krallık (İngiltere) Dışişleri’ne bağlı olarak çalışan Avrupa Barış ve Kalkınma Teşkilatı (European Organization for Development and Peace) ile BDU arasında 2022 yılında imzalanan İşbirliği Protokolü, 2025 yılına kadar devam devam edecek.

İşbirliği Protokolü çerçevesinde EODP’nin sahip olduğu Uluslararası akreditasyon ve üyelikleri, BDU da kullanabilecek.

İşte EODP’nin Uluslararası Akreditasyonları

  • Birleşmiş Milletler Akreditasyonu

  • Avrupa Birliği Akreditasyonu

  • Birleşmiş Milletler Gençlik Konseyi Akreditasyonu

  • Avrupa Şeffaflık Örgütü Akreditasyonu

  • Birleşik Krallık Akreditasyonu

  • Adalet ve Barış için Dünya Diplomatik Örgütü

EODP Türkiye Başkanı Musa Karademir, Yönetim Kurulu Üyeleri ise Nalan Özkan ve Erdal Can Alkoçlar oldu.

Ayrıca Musa Karademir, Nalan Özkan ve Erdal Can Alkoçlar’ın Barış ve Diplomasi için “ EODP İyiniyet Büyükelçisi ” Unvanları da devam edecek.

EODP ile BDU arasındaki İlk İşbirliği Protokolü 2022 yılında Kuveyt’te imzalanmıştı. İşbirliği Protokolü’nü BDU adına Başkan Yardımcısı Nalan Özkan, EODP adına ise Başkan Dr. Mohamed Al Araby imzalamıştı.


Musa Karademir, Nalan Özkan, Erdal Can Alkoçlar, ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok yardım kuruluşlarıyla ortak çalışmalar yürüttü. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, toplumsal cinsiyet eşitliği, çocuk hakları, dezavantajlı gruplar, mülteciler, iklim değişikliği, tüketici haklarının korunması, dijital dönüşüm, sürdürülebilir kalkınma gibi konularda faaliyetler yaptılar.

EODP, Musa Karademir, Nalan Özkan ve Erdal Can Alkoçları’ın uluslararası saygın ve güvenilir çalışmalarından dolayı, Türkiye Ofisi’nin kurmalarına onay verdi.