EODP Türkiye Başkanlığı Ofisi, İstanbul Hancıoğlu Yalısı’nda Açıldı

Birleşik Krallık (İngiltere) Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Avrupa Barış ve Kalkınma Teşkilatı (EODP) Türkiye Temsilciliği İstanbul’da faaliyetlerine başladı. Resmi Açılış; Eylül 2022’de…

BDU; dünyanın en saygın uluslararası kuruluşlarından biri olan ve merkezi Londra’da bulunan EODP-Avrupa Barış ve Kalkınma Teşkilatı ile uzun soluklu, köklü ve derin işbirliğine dayalı bir “Protokol”ü Nisan 2022’de imzalamıştı. BDU Başkan Yardımcısı Nalan Özkan ve EODP Genel Sekreteri Dr. Mohammed Al Araby’in Kuveyt’te bir araya gelerek imzaladıkları Protokol çerçevesinde, EODP’nin Türkiye Ofisi, Hancıoğlu Yalısı’nda açıldı.

EODP, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Şeffaflık Örgütü başta olmak üzere, uluslararası pek çok kuruluşa akreditedir. Bünyesinde York Üniversitesi ve Wales Akademiyi de barındıran EODP, eğitim alanında da çalışmalar yapmaktadır.

BDU ve EODP; barış, kalkınma, sivil diplomasi, ticari işbirliği, eğitim, sosyal hizmetler, açlık, yoksulluk, toplumsal cinsiyet eşitliği” gibi farklı konularda ortak projelerde bir arada olacaklar.