25 Kasım Birleşmiş Milletler Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde BDU’dan “Kadına ve Çocuğa Şiddete Hayır Sergisi”

Sarıyer Belediyesi ev sahipliğinde, BDU Uluslararası İş İnsanları ve Diplomatlar Birliği ile Ispartakule Rotary Kulübü’in birlikte düzenledikleri, “Kadına ve Çocuğa Şiddete Hayır” proje sergisi, 25 Kasım 2022 Cuma günü, Saat 14.00‘de Sarıyer Belediyesi Maslak Hizmet Binasında sanatseverlerle buluştu.

Küratörlüğünü Ressam Ülkü Cılızoğlu’nun yaptığı, Organizasyon Danışmanlığını Mert Kocatepe’nin üstlendiği serginin açılış kokteyline, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun ve Kültür Müdürü Filiz Coşkun ile akademisyen, yazar, ressam, sanatçı, diplomat ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan, 200’e yakın davetli topluluğu katıldı. Kokteylin ikramlarını ise “Kozantik Organizasyon” sundu.

Kadına ve Çocuğa Şiddete Hayır!” Sergisinde, çocuk gelinlerin, şiddet gören kadınların, töre adı altında aile meclisiyle öldürülen kadınların, cinsel istismara uğrayanların, yakılanların, başlık parasına satılanların, hakları gasp edilen kadınlarımızın ve çocuklarımızın, “sessiz çığlıklarını” 25 ressam bir araya gelerek, duygularını tuvale aktardı.

Serginin açılış kokteylinde, Belediye Başkanı Şükrü Genç, Küratör Ülkü Cılızoğlu günün anlam ve önemine uygun birer konuşma yaptılar. Daha sonra BDU Başkanı Musa Karademir, Şükrü Genç ve Ülkü Cılızoğlu’na, “BDU Teşekkür Plaketi” verdi. Ispartakule Rotary Kulübü’de günün anısına Sertifika takdim etti.

Sergi açılış kokteyli sırasında; Ülkü Cılızoğlu, Arzu Yetiş Kocatepe ve Tamer Ulusel’e kültür-sanat projelerini yürütmek üzere, BDU bünyesinde kurulan “Yüksek Sanat Konseyi Üyeliği” Beratı verildi. Ayrıca BDU Yönetim Kurulu Üyeleri, Nalan Özkan, Murat Erkürekçi, Mehmet Nuri Kaynar, Aslı Gültekin, Murat Tunay, Buket Ilıcalı, Yılmaz Parlar’da sergiye tablolarıyla katkı sağlayan ressamlara “Teşekkür Belgesi” sundular.

Sergi, Sarıyer Belediyesi Maslak Hizmet Binası‘nda 25 Kasım – 2 Aralık 2022 tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.